Bracia

Location:
Po
Type:
Artist / Band / Musician
Genre:
Rock / Grunge / Powerpop
Site(s):
Początek zespołu, to rok 1997, kiedy to Wojtek i Piotr po raz pierwszy zagrali wspólny koncert akustyczny. Tak naprawdę i na poważnie wszystko zaczęło się w 2001 roku. Pierwszy skład tworzyli: Piotr (wokal), Wojtek (gitara i drugi wokal), Krzysiek Nowak (bas) i Konrad Zieliński (perkusja), którego zastąpił potem Robert Markiewicz.
Drugi etap istnienia kapeli zaczyna się w momencie wygraniaKoncertu Debiutów na Festiwalu Opolskim w 2002 roku. Zespół wystąpił tam wyjątkowo z piosenką, którą komponował Romuald Lipko z Budki Suflera. Była to jak do tej pory jedyna taka współpraca młodzieży ze starszym pokoleniem, lekko wymuszona brakiem czasu na stworzenie czegoś swojego.
Utwór „Nie jestem inny" zdobył popularność i był grany na koncertach do końca 2004 roku.Po sukcesie w Opolu Braciom udało się jeszcze zakwalifikować do krajowych eliminacji konkursu Eurowizji. Utwór „Missing Every Moment" zajął piąte miejsce.
W tym momencie w składzie grał na basie Bartek Królik znany szerzej jako Barteq z Sistars. Dołączył też klawiszowiec i aranżer Tomek Bidiuk, bardzo dobrze znany i ceniony sideman z Lublina.Ten skład jednak nie był w stanie nagrać płyty takiej o jakiej marzyli Bracia i musiało dojść do zmian personalnych.
W 2009 roku do zespołu dołączył nowy gitarzysta, Jarek 'Chilek' Chilkiewicz. Chilek to doświadczony muzyk. Nagrywał z Eweliną Flintą, Maćkiem Silskim, Kasią Kowalską, Martyną Jakubowicz, Sweet Noise czy ze szczecińskim zespołem S.A.G i innymi.
Od początku 2012 roku nowym perkusistą Braci jest bardzo utalentowany młody góral z Żywca – Bartek Pawlus. Jest laureatem kilku prestiżowych konkursów perkusyjnych m.in międzynarodowego konkursu MAPEX DRUMMER OF TOMOROW (2010) oraz Drum Battle (2008). Od 2011 współpracuje również z zespołem AKURAT.
0.02 follow us on Twitter      Contact      Privacy Policy      Terms of Service
Copyright © BANDMINE // All Right Reserved
Return to top